Otomasyon

Uluslararası markalarla süreçleriniz için profesyonel otomasyon çözümleri sunuyoruz. Sizlerden gelecek talepler doğrultusunda her türlü konut, endüstriyel tesis vb yerlerde mevcut sisteminizi yada yeni kurulacak sisteminizi en uygun şekilde otomasyon sistemine geçiriyoruz, akıllı binalar haline getiriyoruz. Bu sayede, merkezi İşletme ve yönetim, bakım kolaylığı, maksimum tesis güvenliği, enerji yönetimi ve tasarrufu, ve en önemlisi ideal seviyede konfor, zaman tasarrufu teknik analiz ve kayıt imkanı veriyoruz. Genişlemeye müsait akıllı sistemlere sonraki aşamalarda bakım ve onarım desteği sağlıyoruz.

Aydınlatma Kontrol Sistemleri

Genel: Doğru ve yeterli ölçüde aydınlatılmış bir bölgenin , ihtiyaçlara uygun bir şekilde ve efektif olarak çalıştırılması diye tanımlanabilir.

Bu tanımdan yola çıkıldığında öncelikle aydınlatma konseptinin ve projelerinin net ve doğru bir şekilde ortaya konulması gerekmektedir. Aslında en önemlisi bu aşamadır. Bu aşama yapılacak yanlışlar telafisi zor çözümler oluşturur.

Konseptin ve projenin oluşturulmasından sonra buna uygun armatür ve kontrol sistemleri seçilmelidir.

Her disiplinde olduğu gibi

  • Maliyet (ki burada en önemlisi sistemin kendini hangi sürelerde kendini amorti ettiği göz önüne alınmalı)
  • Teknoloji
  • Kullanılabilirlik
  • Efektiflik
  • İşletme ve servis maliyetleri
  • Gelişen teknolojilere uygunluk vs gibi
Temel kritelerle sistem çözümlenmelidir.

Unutulmaması gereken enerjinin para olduğudur. Ancak doğru tasarlanmış bir proje ile yukarıdaki faydalar sağlanacaktır.

Temel amaç, aydınlatılan bölgenin yeterli ve fonksiyonel olmasıdır.

Güneş ışığı alan bölgelerin, dış ışık şartlarına göre değişkenlik göstermesi, insan bulunmayan bölgelerde ışığın minumum yada hiç yanmaması, insan bulunan bölgelerde ise içeride insan olduğu sürece yanması tüm sistemlerde aranılan özelliklerdir.

Kullanıcıların sisteme olan yatkınlığı , maliyet, kontrol özellikleri vs gibi etkenlerde sistem tasarımının seçiminde etkili olmalıdır.

Günümüzde pahalı, karmaşık, kullanımı zor, servis ve işletme maliyeti yüksek kontrol sistemleri artık tercih edilmemektedir. Bunun yerine amaca hizmet eden, binaların servis ekipleri tarafından bile montajı yapılabilen, modüler ve bağımsız kontrol sistemlerine olan talep artmaktadır. Aslında teknolojinin ulaşmak istediği nihai noktada budur.

Elastiyetin ve sürekli yer değiştirmelerin yoğun olduğu günümüz binalarında buna uygun sistem çözümleri üretmekte konsept koyucunun temek görevleri arasındadır.

Sonuç: Özellikle binaların işletmeye açılmasından sonra, faydaları net olarak görülen aydınlatma kontrol sistemlerinin , ancak doğru bir projelendirme sonucunda efektif olarak çalışabildiği göz önüne alınmalıdır. Bu nedenle yatırımcıların; proje oluşturma aşamasında kaçındıkları her lira daha sonra katlanarak kendilerine dönecekleri gerçeğiyle yola çıkmaları gerçeğidir.
Uzmanlık Alanlarımız
Çözüm Ortağı
Pano İmalatı
Döşeme Kanalları
Kablo Kanalları
Polyester Panolar
Otomasyon
Network Kabinleri
Özel İmalatlar
Elektromontaj
  Copyright © İLK-EL Elektrik Pano San. ve Tic. Ltd. Şti - 2008. Tüm hakları saklıdır. Tasarım: plusmax  
9823